Filmy piętnasty wiek, na podstawie powieści

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje piętnasty wiek, na podstawie powieści. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Oparta na bestsellerowej powieści Philippy Gregory pasjonująca opowieść o miłości, intrydze i zdradzie, rozgrywająca się na tle burzliwych wydarzeń w XVI-wiecznej Anglii. Kiedy tajemnicą poliszynela staje się rosnąca niechęć króla Henryka VIII do małżonki Katarzyny Aragońskiej, seniorzy rodu Boleyn obmyślają chytry plan, jak podwyższyć status i wpływy rodziny na dworze. Dwie młode i wykształcone siostry – Anna (Natalie Portman) i Maria (Scarlett Johansson) mają zabiegać o względy króla (Eric Bana (I)), tak, by wybrał jedną z nich na swą kochankę. Jego serce zdobywa Maria, która zostaje królewską nałożnicą i rodzi mu syna. Jednak przebiegła i chorobliwie ambitna Anna nie ustaje w walce o przychylność władcy. Bez skrupułów i metodycznie realizuje swój plan: ma zamiar zostać królową Anglii.
Elizabeth Woodville, pozostawiona bez grosza przy duszy po śmierci męża, służącego pod sztandarami króla Henryka VI z rodu Lancasterów, musi ratować siebie i dwójkę swoich dzieci. Uważa, że jej jedyną drogą jest zwrócenie na siebie uwagi zwycięskiego Edwarda IV, króla Yorku.
Obejrzyj Dzwonnika z Notre Dame – spektakularną disnejowską adaptację klasycznej powieści Wiktora Hugo, uświetnioną muzyką Alana Menkena – i zaprzyjaźnij się z łagodnym samotnikiem Quasimodo. Trzy zabawne gargulce: Victor, Hugo i Laverne, zachęcają nieśmiałego Quasimodo do opuszczenia bezpiecznej dzwonnicy. Chłopak wyrusza na poszukiwanie pierwszego prawdziwego przyjaciela i poznaje cygańską piękność Esmeraldę. Wkrótce dzwonnik będzie musiał stanąć do walki o miasto i ludzi, których kocha, a przy okazji nauczy nas widzieć ludzi takimi, jakimi są, a nie na jakich wyglądają…


Krzyżacy

7,1
W siedzibach rycerskich, na dworze królewskim Jadwigi i Władysława Jagiełły, w zamkach krzyżackich toczy się akcja filmowej adaptacji powieści historycznej Henryka Sienkiewicza „Krzyżacy”. Porywczy, powodowany młodzieńczą fantazją, rycerz Zbyszko z Bogdańca atakuje posłów krzyżackich. Spod katowskiego topora wybawia go Danuśka, córka Juranda z pogranicznego Spychowa, zdradziecko zaatakowanego przez Krzyżaków ze Szczytna. Dzieje miłości Danusi i Zbyszka oraz dramatu Juranda wieńczy zwycięska bitwa stoczona na polach Grunwaldu.
Anglia w roku 1520 jest o krok od katastrofy. Jeśli król umrze bez męskiego potomka, kraj może się pogrążyć w wojnie domowej. Henryk VIII chce anulować swoje 20-letnie małżeństwo i poślubić Annę Boleyn. Sprzeciwia się temu papież oraz większość Europy. Thomas Cromwell zaczyna doradzać królowi i zmiękcza jego opozycję, ale jakim kosztem?
XVI wiek. Mendoza jest nawigatorem hiszpańskiego statku. Pewnego dnia podczas burzy, dostrzega w morzu tonącego mężczyznę, trzymającego w ramionach małego chłopca. Mendozie udaje się uratować dziecko. Na jego szyi dostrzega złoty medalion. Mężczyzna zatrzymuje część tajemniczej ozdoby, a chłopca oddaje pod opiekę duchownym, którzy nadają sierocie imię Esteban. Po kilku latach chłopca odnajduje jego wybawca, który zabiera go w daleką i niebezpieczną podróż do Nowego Świata, gdzie - jak głoszą plotki - znajdują się miasta pełne złota i skarbów.
Telewizyjna wersja kinowego przeboju Pan Wołodyjowski. Scenariusz oparty na trzeciej części „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Serial opowiada historię pułkownika Michała Wołodyjowskiego (w tej roli Tadeusz Łomnicki), który dla ratowania Ojczyzny przed zakusami najeźdźcy porzuca klasztorny habit i staje do walki z wrogiem. Oprócz dramatycznych losów głównego bohatera, film – za sprawą postaci Onufrego Zagłoby (Mieczysław Pawlikowski) – posiada wątek komediowy. W tej postaci zawarł autor wady narodowe ówczesnej polskiej szlachty.
W walce, toczącej się w XVI wieku między angielską królową Elżbietą I a hiszpańskim władcą Filipem II, awanturnik Geoffrey Thorpe wspiera brytyjską koronę. Na zlecenie władczyni plądruje hiszpańskie statki i w końcu pomaga królowej odnieść zwycięstwo nad armadą Filipa II. [opis dystrybutora]
Dwóch przyjaciół Czarny i Jaksa, w służbie u króla Polski, zostaje wysłanych na terytorium krzyżackie z niebezpieczną misją – mają uwolnić siostrzenicę polskiego dygnitarza.
Uciekając przed strażnikami Cesare (Edmund Purdom) i Lucrezii (Lisa Gastoni) Borgiów, Astore Manfredi (Jean Sorel) ukrywa się w taborze komików. Zakochuje się w Dei (Ilaria Occhini), młodej niewidomej. Ale dziewczyna jest kochana przez Angelo, akrobatę o zdeformowanej twarzy ukrytej pod skórzaną maską. To powoduje nienawiść u Manfrediego i postanawia odzyskać Deę.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…